...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Byrokratický nezmysel 2013

23.05.2013 14:13

Nominujte administratívne nezmysly, ktoré vám sťažujú biznis. Spolu s vami sa budeme vlády pýtať, čo s nimi plánuje urobiť.

Združenie mladých podnikateľov Slovenska vyhlásilo druhý ročník súťaže Byrokratický nezmysel. Byrokratický nezmysel 2013 je súťaž o anticenu pre legislatívne opatrenie komplikujúce život podnikateľom.

Najväčšie absurdity budú medializované

Zámerom projektu Byrokratický nezmysel je poukazovať na problémy v oblasti podnikateľského prostredia a medializovať najväčšie absurdity v legislatívnych normách ovplyvňujúcich podnikateľské prostredie s cieľom ich odstránenia. Odborným garantom je Združenie podnikateľov Slovenska a partnermi Byrokratického nezmyslu 2013 sú Republiková únia zamestnávateľov a Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania.

Z minuloročnej top 10 mení vláda až päť z nich

V roku 2012 sa na Slovensku uskutočnil prvý ročník. Podnikatelia a odborná verejnosť nominovali spolu 71 byrokratických nezmyslov, z ktorých zástupcovia Združenia mladých podnikateľov Slovenska, Hospodárskych novín a Združenia podnikateľov Slovenska vybrali 10 finalistov, o ktorých sa hlasovalo.

Z celkového počtu 1456 hlasov získala 53 % povinnosť preškoľovania vodičov motorových vozidiel, ktorú musí každý vodič, ktorý má oprávnenie riadiť firemné vozidlo absolvovať raz dva a roky.
 
Návrhy na riešenie 7 z 10 finálových nezmyslov predložilo Ministerstvo hospodárstva SR v Správe o stave podnikateľského prostredia v Slovenskej republike, pričom v konečnej verzii schválenej vládou zostalo 5 z nich.

Odstráňte nezmysly

Vzhľadom na výsledky prvého ročníka a pozitívny ohlas podnikateľskej verejnosti sa budú aj v roku 2013 prostredníctvom tejto súťaže identifikovať nezmyselné byrokratické opatrenia zaťažujúce podnikateľov s cieľom odstrániť ich z legislatívy.
 
Novým partnerom súťaže sa stala Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorej úlohou je zabezpečiť kvalifikovaný výpočet nákladov, ktoré nezmysly spôsobujú podnikateľom pri ich plnení.
 

Nezmysly môžete nominovať na webe https://hnonline.sk/byrokraticky-nezmysel-2013