...partner pre región...

Regionálna rozvojová agentúra TOPOĽČIANSKO

Stummerova 6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovakia
+421 911 193 965
bielikova@rrato.eu

Ponúkame spracovanie strategických dokumentov pre obce a mestá:

- programy hospodárskeho a sociálneho rozvoja,

- programy odpadového hospodárstva, 

- programy rozvoja bývania, 

- stratégie cestovného ruchu, 

- komunitné plány sociálnych služieb a ďalšie dokumenty pre mikroregióny,

- stratégie miestneho rozvoja CLLD a iné.

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Stránka je momentálne v rekonštrukcii, za pochopenie ďakujeme.

Čerpanie peňazí EÚ bude riadiť Úrad vlády SR

15.03.2013 10:49

Koordinácia využívania eurofondov prejde z ministerstva dopravy na Úrad vlády 1. apríla. Cieľom novely kompetenčného zákona je podľa ministerstva dopravy zlepšenie koordinácie a čerpania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie

Koordinácia finančných prostriedkov Európskej únie prejde z ministerstva dopravy na Úrad vlády SR 1. apríla. Parlament totiž schválil príslušnú vládnu novelu kompetenčného zákona, ktorú uviedol minister dopravy Ján Počiatek. Za presun kompetencie hlasovalo 81 zo 139 prítomných poslancov, proti bolo 43 a zdržalo sa pätnásť zákonodarcov.

Minister Počiatek povedal, že umiestnenie Centrálneho koordinačného orgánu pre riadenie eurofondov je najracionálnejšie práve na úrade vlády. Cieľom novely kompetenčného zákona je podľa rezortu dopravy zlepšenie koordinácie a čerpania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie. Návrh zákona reaguje na skutočnosť, že 26. novembra 2012 bola zriadená funkcia podpredsedu vlády pre investície, ktorým sa stal Ľubomír Vážny.

SITA