...partner pre región...

Regionálna rozvojová agentúra TOPOĽČIANSKO

Stummerova 6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovakia
+421 911 193 965
bielikova@rrato.eu

Ponúkame spracovanie strategických dokumentov pre obce a mestá:

- programy hospodárskeho a sociálneho rozvoja,

- programy odpadového hospodárstva, 

- programy rozvoja bývania, 

- stratégie cestovného ruchu, 

- komunitné plány sociálnych služieb a ďalšie dokumenty pre mikroregióny,

- stratégie miestneho rozvoja CLLD a iné.

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Stránka je momentálne v rekonštrukcii, za pochopenie ďakujeme.

Cestovateľský a gastronomický veľtrh prilákal 73 000 návštevníkov

05.02.2013 12:50

Domáce aj zahraničné destinácie, ponuka cestovných kancelárií, ochutnávka regionálnych špecialít a tradícií. To všetko priniesol 19. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave (24.-27.1.2013). Spolu s paralelným Danubius Gastro prilákali veľtrhy 72 913 návštevníkov.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) sa na veľtrhu prezentovala konceptom otvorenej expozície. Zástupcovia SACR a ministerstva dopravy absolvovali počas veľtrhu množstvo pracovných stretnutí s predstaviteľmi oblastných a krajských organizácií cestovného ruchu, médií, profesijných združení turizmu, ako aj súkromných subjektov cestovného ruchu. Široká verejnosť získala v stánku SACR požadované informácie o kúpeľoch, vínnych cestách, kultúrnych pamiatkach a horských strediskách.

   

                   

 

Počas veľtrhu sa uskutočnilo aj stretnutie členov špecializovanej kongresovej organizácie  Slovak Convention Bureau. Pod vedením SACR sa členovia dohodli na marketingových aktivitách pre rok 2013, ako aj na príprave súťaže grafických návrhov. Víťazný vizuál sa následne využije pri mediálnych kampaniach Slovak Convention Bureau. Diskutovalo sa aj o kongresových hoteloch a kultúrnych inštitúciách, ktoré by sa mohli stať členmi SCB.   

Veľmi atraktívne boli tento rok expozície slovenských regiónov. Žilinský kraj ľuďom hranými scénkami pripomenul 300. výročie od popravy Jánošíka, Košice prišli ako čerstvé európske hlavné mesto kultúry, Košický kraj sa prezentovali ako Terra Incognita – krajina nepoznaná a Tatranci lákali modelom lanovky a rôznymi súťažami do lyžiarskych stredísk  a akvaparkov. Nápaditá bola aj ponuka regionálnych špecialít od horehronskej ovčej bryndze a syrov, cez bohatú ponuku vín malokarpatských vinárov, až po zabíjačkové špeciality kysuckých a liptovských zbojníkov.  

Veľtrh ITF Slovakiatour je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi významné podujatia svojho druhu v regióne strednej Európy. Spolu s veľtrhom ITF Slovakiatour sa konal aj veľtrh gastronómie Danubius Gastro, výstavy Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness.