...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

EÚ: Komisia potvrdila, že Chorvátsko vstúpi do EÚ 1. júla

02.04.2013 10:19

Európska komisia (EK) v utorok potvrdila, že Chorvátsko splnilo všetky podmienky a je pripravené na vstup do Európskej únie plánovaný na 1. júla tohto roku. EK schválila poslednú monitorovaciu správu o prístupovom procese Chorvátska k únii, v ktorej konštatovala, že Záhreb dokázal splniť všetky zostávajúce záväzky načas pred termínom vstupu. Komisia vyzvala Chorvátsko pokračovať v boji proti korupcii. Komisár EK pre rozšírenie Štefan Füle chorvátskej vláde v utorok povedal, že krajina je dobrým príkladom pre ostatné štáty v regióne Balkánu, ktoré sa snažia o vstup do únie. “Chorvátsko je úspechom rozširovania,” vyhlásil.

 


Chorvátsko ukončilo prístupové rozhovory do EÚ v roku 2011. Doteraz ratifikovalo prístupovú dohodu Chorvátska 22 členov EÚ, štyri ďalšie krajiny tento proces začali. Slovinsko ako jediný členský štát nezačalo s ratifikáciou jeho prístupovej dohody pre vzájomný spor o slovinskú banku Ljubljanska Banka (LB). Spor sa medzičasom vyriešil a Slovinsko tak nebude blokovať členstvo Záhrebu v únii. Chorvátsko má vstúpiť do EÚ ako 28. člen spoločenstva 1. júla 2013.