...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Konzultácia v oblasti online obchodu

28.01.2013 11:12

Zapojte sa do konzultácie k zelenej knihe, ktorá môže pomôct identifikovať správne opatrenia na zlepšenie doručovania balíkov na jednotnom trhu.

 
 

Niektoré podniky strácajú potenciálne zisky z dôvodu obáv o doručenie zásielok. Zo štúdií vyplýva, že iba 9 % spotrebiteľov EÚ si kupuje tovar online z iných krajín, pričom obavy z nedostatočného fungovania súčasných systémov doručovania používaných v prípade tovaru objednaného online majú tak maloobchodníci zaoberajúci sa elektronickým predajom, ako aj spotrebitelia. 57 % maloobchodníkov zaoberajúcich sa elektronickým predajom považuje cezhraničné doručovanie za prekážku pri obchodovaní, zatiaľ čo 47 % spotrebiteľov sa v prípade cezhraničných transakcií obáva o doručenie. Efektívny systém doručovania (a vrátenia tovaru) je kľúčom k uľahčeniu ďalšieho rastu elektronického obchodu, a teda aj možností výberu a pohodlia pri nákupoch pre spotrebiteľa.

Existuje naliehavá potreba riešiť problémy spojené s doručovaním zásielok a zlepšiť systémy doručovania. Preto Komisia otvorila konzultáciu k zelenej knihe o doručovaní balíkov s osobitným dôrazom na cezhraničné otázky a potreby elektronického obchodu.

Zainteresované strany sa môžu k danej konzultácii vyjadriť do 15. februára 2013.

Viac informácií o online konzultácii nájdete tu.