Partner pre región

Regionálna rozvojová agentúra TOPOĽČIANSKO

Stummerova 6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany

0911 193 965
bielikova[zavináč]rrato.eu

Ponúkame spracovanie strategických dokumentov pre obce a mestá - PHSR, POH, Programy rozvoja bývania, Stratégie cestovného ruchu, Komunitné plány sociálnych služieb a ďalšie dokumenty pre mikroregióny - stratégie miestneho rozvoja CLLD,  a iné.

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Mestá a obce môžu získať až 10-tisíc eur aj na obnovu pamiatok a podporu kultúrnych podujatí

25.02.2013 09:00

Až 10-tisíc eur môžu získať slovenské mestá a obce, ktoré sa prihlásia do programu Obce bližšie k vám. Nadačný fond Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis podporí záchranu a obnovu historických a kultúrnych pamiatok, kultúrne podujatia, ale aj viac zelene v mestách.    

Mestá a obce na celom Slovensku majú možnosť získať grant nielen na chátrajúce pamiatky, ale aj odstraňovanie nelegálnych skládok a separovanie odpadu. O podporu sa môžu uchádzať aj neziskové organizácie, ktoré odporučí samospráva.

„Uvedomujeme si, že rozpočty miest či obcí v súčasnosti stihnú vo väčšine prípadov pokrývať len ich elementárne potreby. Preto sme sa, okrem iného, rozhodli obciam pomáhať aj vypísaním tohto grantového programu. Veríme, že podporené projekty skvalitnia obyvateľom miest a obcí každodenný život. Boli by sme radi, ak by sme týmto spôsobom  prispeli aj k motivácii a aktivizácii občanov alebo lokálnych združení pri pomoci svojej obci,“ vysvetľuje Marta Krejcarová, riaditeľka odboru komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.

Mestá a obce môžu získať grant od 2 000 až do 10-tisíc eur. Projekty môžu posielať do pondelka 15. apríla cez webový portál Darca.sk, kde sú uverejnené všetky podmienky. Celková suma, ktorú fond prerozdelí samosprávam, predstavuje 100-tisíc eur.