...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Na Slovensku funguje nová sieť EUROPE DIRECT

06.03.2013 14:54

Na Slovensku začala fungovať nová sieť informačných centier Europe Direct, ktorá bude jedným z hlavných nástrojov Európskej únie na poskytovanie informácií občanom na miestnej úrovni.

https://www.europe-direct.sk/

 

Vďaka novej sieti budú mať občania k dispozícii:

  •     všeobecné informácie o záležitostiach EÚ vo všetkých jej úradných jazykoch;
  •     odpovede na otázky o politikách Európskej únie;
  •     kontaktné údaje príslušných organizácií, ktoré by chceli osloviť;
  •     odporúčania na prekonanie každodenných problémov pri uplatňovaní svojich práv v Európe
  •    praktické informácie, napríklad ako zabezpečiť uznanie VŠ diplomu v zahraničí alebo ako podať sťažnosť v prípade nebezpečných výrobkov;
  •     a mnoho ďalších praktických rád a informácií.

"Sieť Europe Direct má dôležitú úlohu pri vysvetľovaní krokov, ktoré podniká Európska komisia na boj proti kríze a pri usmerňovaní pozornosti na témy týkajúce sa občanov. Verím, že nová generácia Europe Direct bude pre občanov v regiónoch dôležitým zdrojom informácií o právach a možnostiach, ktoré vyplývajú z nášho členstva v EÚ," povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

V novej generácii siete Europe Direct, ktorá bude trvať od roku 2013 až do roku 2017, pôsobí 12 informačných centier. Západnú časť Slovenska pokryjú informačné centrá pôsobiace v Nitre, Trenčíne, Komárne a Senici, na strednom Slovensku budú pôsobiť centrá v Žiline, Banskej Bystrici a Lučenci, východ Slovenska pokryjú centrá pôsobiace v Poprade, Prešove, Košiciach, Spišskej Novej Vsi a Trebišove.

Slovenská sieť patrí do celoeurópskej siete Europe Direct, v ktorej bude pôsobiť vyše 500 informačných centier v 27 členských krajinách, od júla pribudnú aj informačné centrá v Chorvátsku.

Súčasťou informačnej siete Europe Direct sú i Európske dokumentačné centrá v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach, ako aj informačná služba na bezplatnom tel. čísle 00 800 67 89 10 11. Na toto číslo sa dá volať z celej EÚ počas pracovných dní od 9.00 do 18.30 h, a to vo všetkých úradných jazykoch Únie, vrátane slovenčiny.

Kontaktné údaje jednotlivých informačných centier siete Europe Direct možno nájsť na internetovej stránke www.europedirect.sk a na oficiálnej stránke Zastúpenia Európskej komisie v SR www.europa.sk.

 

Zdroj:Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku