...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Naše Mesto opäť zapojí stovky dobrovoľníkov na Slovensku

06.05.2013 15:06

Už 14. a 15. júna vypukne na Slovensku dobrovoľnícke šialenstvo ako sa patrí. Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva, do ktorého sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov z firiem, aby pomáhali ľuďom v neziskových organizáciách, školách, škôlkach a vo svojom meste tam, kde to najviac potrebujú.

Pridajte sa k podujatiu aj na Facebooku: Rozohrej, vymaľuj a poupratuj Naše Mesto

Dobrovoľníci budú opäť pomáhať

Každý môže prispieť k tomu, ako bude vyzerať mesto, v ktorom žije. Aj o tom je myšlienka Nášho Mesta, ktoré sa tento rok uskutoční v Bratislave, Galante, Seredi, Žiline, Partizánskom, Košiciach a v Spišskej Novej Vsi. Medzi nováčikmi budú tento rok mestá Trnava a Poprad. Cieľom Nášho Mesta je zapojiť čo najviac dobrovoľníkov, ktorí budú počas dvoch dní pomáhať svojmu okoliu. „Neziskovky, školy, škôlky, ale aj občianske iniciatívy a mestá mohli do 25. apríla podávať návrhy na aktivity, kde potrebujú pomoc dobrovoľníkov,“ hovorí Monika Smolová, jedna z koordinátoriek najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku a v strednej Európe.

Dobrovoľníci budú počas Nášho Mesta pomáhať na hradných zrúcaninách, maľovať lavičky, ploty škôl, upravovať verejné priestranstvá a tvoriť bezpečné detské ihriská.. Ak ste ešte nepočuli o mobilných záhradách alebo si myslíte, že vaše námestie nemôže dostať novú podobu, počas Nášho Mesta budete veľmi prekvapení. „Dobrovoľníci nebudú pomáhať len manuálne. Počas Nášho Mesta budú tráviť aj čas s klientmi zo sociálnych zariadení, či už pôjdu na opekačku s ľuďmi s postihnutím alebo vezmú seniorov do cukrárne,“ dodáva M. Smolová. Zapojiť sa môžu aj hlavou a to tak, že budú odovzdávať svoje skúsenosti a vedomosti ľuďom z neziskoviek. Dobrovoľníci sa budú môcť prihlásiť na aktivity od 13. mája do 3. júna prostredníctvom webu www.nasemesto.sk.

Nadácia Pontis organizuje podujatie Naše Mesto so skupinou firiem ENGAGE. Ide o medzinárodnú sieť známych a spoločensky zodpovedných firiem, ktoré rozvíjajú rôzne formy zapájania zamestnancov do dobrovoľných a verejnoprospešných aktivít. Firmy združené v ENGAGE sú presvedčené, že práca zamestnancov v prospech okolitej komunity prináša prínosy okoliu, ale aj zamestnancom a firme samotnej. Firma dobrovoľníckymi aktivitami potvrdzuje svoje miesto v spoločnosti, čo má priaznivý dopad aj na jej podnikanie.