...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

PROJEKT HODINA ZEME

04.03.2013 10:31

Projekt Hodina Zeme je celosvetová ekologická akcia s centrálou v Singapure, organizovaná WWF (World Wildlife Fund) a je zameraná na ochranu našej planéty Zem. Na Slovensku sa projekt uskutoční už po štvrtý krát.

Hodina Zeme sa tohto roku uskutoční v sobotu 23. marca 2013 od 20:30 do 21:30.

Hodina Zeme je určená pre všetkých, zapojiť sa teda môžete aj Vy. V čase Hodiny Zeme môžete vypnúť osvetlenie (verejné osvetlenie na málo frekventovaných úsekoch, osvetlenie pamiatok a iných budov). Zhasínanie osvetlenia na 60 minút (aj vo firmách či domácnostiach) je symbolom viery v pozitívne zmeny, ktoré spoločne môžeme dosiahnuť. Zapojiť sa však môžete aj tak, že o projekte informujete svojich občanov, či už pomocou médií, ktoré vo Vašom meste/obci vychádzajú (noviny, občasníky, televízie), pomocou obecného rozhlasu, informácií na vývesných tabuliach či internetovej stránky.

V prípade, že sa do projektu zapojíte je dôležité, aby ste nám o tom dali vedieť, aby sme o Vašom zapojení mohli informovať nielen Slovensko, ale aj celý svet. Informovať nás môžete prostredníctvom formulára.

Do projektu sa v minulom roku zapojilo 152 krajín sveta, medzi nimi aj Slovensko. Minuloročná akcia bola prezentovaná aj v hlavných správach STV, TV Markíza, TA3 a iných televízií a na množstve webových portálov, či v tlačených médiách. Medzi podporovateľov tohto projektu na Slovensku patria aj významné osobnosti, napríklad prvý a jediný slovenský kozmonaut Ivan Bella, významný popularizátor vedy Jiří Grygar, slovenský horolezec a cestovateľ František Kele a mnohí ďalší.

Do projektu Hodina Zeme sa na Slovensku v minulom roku zapojilo viac ako 60 miest a obcí z celého Slovenska, nechýbalo hlavné mesto Bratislava a ďalších 6 krajských miest. Zapojilo sa aj mnoho pamiatok, firiem aj škôl.

Vzhľadom na minuloročnú úspešnosť akcie budeme veľmi radi, ak sa do projektu zapojíte tento rok aj Vy.

Podrobnejšie informácie o celom projekte nájdete aj na oficiálnej slovenskej webovej stránke Hodiny Zeme.

Organizátorom Hodiny Zeme na Slovensku je Sekcia ochrany pred svetelným znečistením SAS pri SAV a SZAA.

Mestá a obce, ktoré sa zapojili do akcie Hodina Zeme v roku 2012