...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Slovenská republika – prvé miesto v oblasti východnej Európy na základe aktivít v priťahovaní investícií v roku 2012

10.06.2013 13:34

Slovenská republika, a v jej zastúpení Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), získala prvenstvo v rámci regiónu Východnej Európy v hodnotení časopisu Site Selection „Best to Invest“2012.

 

Ocenené národné investičné agentúry boli úspešné pri získavaní investičných projektov – či už išlo o expanzie existujúcich podnikov alebo získavanie nových investičných projektov zahraničných a domácich investorov.

 

Rebríček regiónov „Global Best to Invest“ bol zostavený na základe ohlásených projektov, investovaného kapitálu a pracovných miest vytvorených celkovo a v prepočte na jedného obyvateľa. Regióny boli hodnotené podľa výsledkov v uvedených kategóriách a zodpovedajúce agentúry na podporu investícií na základe celkového výkonu.

 

Hodnotenie uvádza 6 regiónov: Východná Európa, Západná Európa, Ázia a Tichomorie, Afrika plus Blízky Východ a Latinská Amerika.

 

 Vydavateľstvo časopisu Site Selection, spoločnosť  Conway Data Inc.,  sleduje údaje už viac ako 5 desaťročí a riadi New Plant Database, databázu nových podnikov, ktorá je základom veľkej časti redakčného obsahu Site Selection počas celého roka. Je základom pre viaceré  prestížne projekty: Governors Cup, the Competitiveness Award, Top Economic Development Groups and Top Deals, Canada's Top Locations and Top State Business Climates.

 

Viac informácií  o hodnotení „Global Best to Invest“ na:  https://www.siteselection.com/issues/2013/may/cover.cfm