...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu – 21. február

21.02.2013 08:57

Slovensko sa tento rok už po desiatykrát zapojí do série podujatí, ktoré sa budú konať pri príležitosti osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Cieľom podujatia je prezentovať čo najširšej verejnosti prácu sprievodcov cestovného ruchu. Ten síce oficiálne pripadá na 21. február, no tak ako aj po minulé roky sa bezplatné prehliadky pre širokú verejnosť uskutočnia počas víkendu a to v sobotu, 23. februára. Nitra sa tento rok prostredníctvom útvaru propagácie a cestovného ruchu - NISYS do tejto akcie zapojí už ôsmykrát bezplatnými prehliadkami Nitry s profesionálnymi sprievodcami, ktorí sa zúčastnia tejto akcie bez nároku na honorár. Mesto Nitra pripravilo zaujímavé pešie prehliadky, pričom záujemcom budú k dispozícii okrem profesionálnych sprievodcov aj tematické brožúrky, ktoré boli vydané v roku 2012 v rámci projektu financovaného z prostriedkov Európskej únie.

Bezplatné pešie prehliadky:
1. trasa
„Prechádzka pešou zónou“ – začiatok o 14,00 hod.
Prehliadka začne na Svätoplukovom námestí, kde vám sprievodca rozpovie príbehy z histórie Nitry a samotnej Pešej zóny. Zaujímavé bude rozprávanie nielen o umeleckých skvostoch Pešej zóny, ale aj o jednotlivým budovách, ktoré ukrývajú množstvo príbehov. Popri bývalom hoteli Tatra sa Farskou ulicou presuniete k židovskej Synagóge s možnosťou prehliadky jej priestorov a expozície holokaustu.
 
2. trasa
„Sakrálne pamiatky v Nitre“ – začiatok o 14,30 hod.
Prvým zastavením tejto trasy bude Kostol sv. Petra a Pavla v Hornom Meste a prehliadka jeho siedmych oltárov. Po prehliadke františkánskeho kostola sa presuniete Farskou ulicou do Kostola Navštívenia Panny Márie, ktorý je najnavštevovanejším kostolom v Nitre. Posledným zastavením bude Piaristický kostol.
 
3. trasa
„Po stopách nitrianskych legiend“ – začiatok o 15,00 hod.
Rozprávanie o známych i menej známych nitrianskych legendách, ako napríklad O troch prútoch kráľa Svätopluka, o Pribinovi, Corgoňovi, O strašidlách pod Zoborom a mnohých ďalších. Popri rozprávaní si budete môcť prezrieť pamiatky Horného mesta - katedrálu, Diecézne múzeum i kazematy. Sprístupnená bude i severná vyhliadka na mesto. Prehliadka je určená aj pre nepočujúcich s tlmočníkom do posunkovej reči.
 
Každá z týchto prehliadok bude trvať cca 2 hodiny. Stretnutie so sprievodcom je vždy pred NISYS-om, Štefánikova 1. Vstupy v rámci organizovaných prehliadok do jednotlivých pamiatok sú zdarma. Na prehliadku je potrebné sa vopred prihlásiť do 21. 2. 2013 osobne v NISYS-e, Štefánikova 1, e-mailom na info@nitra.sk alebo telefonicky 037/16 186, 037/7 410 906.
 
21. februára sa uskutoční v priestoroch Nitrianskeho informačného systému pracovné stretnutie profesionálnych sprievodcov sprevádzajúcich po Nitre s cieľom výmeny skúseností, oboznámenia s pripravovanými podujatiami a aktivitami na rok 2013 a predstavenia produktových balíčkov pripravovaných Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu a Mestom Nitra.