...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Výzva pre mestá a obce - Európske hlavné mesto mládeže

05.02.2015 14:26

Európska sieť hlavných miest mládeže a Združenie miest a obcí Slovenska dávajú zástupcom miest a obcí do pozornosti možnosť uchádzať sa o titul Európske hlavné mesto mládeže pre rok 2018.

Titul Európske hlavné mesto mládeže je udeľovaný na obdobie jedného kalendárneho roka, počas ktorého miestna samospráva prostredníctvom bohatého programu prezentuje kultúrny, spoločenský či politický život mladých ľudí s cieľom podporovať aktívnu participáciu mládeže, koncept európskeho občianstva, či vzťah medzi európskymi inštitúciami a miestnou samosprávou.

O titul Európske hlavné mesto mládeže sa môže uchádzať samospráva z ktoréhokoľvek členského štátu Rady Európy. Prvým Európsky hlavným mestom mládeže bol v roku 2009 holandský Rotterdam; v roku 2015 je ním rumunské mesto Kluž (fb.me/cluj2015).

V prípade záujmu o uchádzanie sa o titul Európske hlavné mesto mládeže je potrebné do 28. februára 2015 podať koncept žiadosti, obsahujúci predbežný návrh programu podujatí spolu s motivačným listom. Viac informácií o Európskom hlavnom meste mládeže (v anglickom jazyku) a o možnostiach zapojenia sa nájdete na oficiálnej webovej stránke www.europeanyouthcapital.org.

Zdroj: zmos.sk