...partner pre región...

Regionálna rozvojová agentúra TOPOĽČIANSKO

Stummerova 6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovakia
+421 911 193 965
bielikova@rrato.eu

Ponúkame spracovanie strategických dokumentov pre obce a mestá:

- programy hospodárskeho a sociálneho rozvoja,

- programy odpadového hospodárstva, 

- programy rozvoja bývania, 

- stratégie cestovného ruchu, 

- komunitné plány sociálnych služieb a ďalšie dokumenty pre mikroregióny,

- stratégie miestneho rozvoja CLLD a iné.

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Stránka je momentálne v rekonštrukcii, za pochopenie ďakujeme.

Podpoľanie nad zlato!

24/08/2011 16:23

LETO 2011: Po Kremnici prišlo na rad Podpoľanie. Cyperská nadnárodná ťažobná korporácia EMED Mining si od roku 2006 intenzívne kliesni cestu k povoleniam na povrchovú ťažbu zlata okolo Bieleho vrchu pri Detve kyanidovým lúhovaním.

O kanadskej firme Tournigan Gold Corporation, ktorá chcela ťažiť zlato v Kremnici, sa hovorilo, že sú za ňou špekulanti, ktorí iba ryžujú z predaja ťažobných povolení. Táto firma údajne zlato nikdy nikde neťažila, iba vyšľapávala cestu k úradným štemplom pre skutočné ťažobné firmy. V baníckom newspeaku by sa asi povedalo, že tento typ korporácie vykonáva inžiniersku činnosť. Tournigan Gold Corporation to robila bez znalosti miestnych pomerov a domáceho politického krytia. Tak aj skončila. Koordinovaný a široký miestny odpor odolal tlaku Kanaďanov a Kremničania si obhájili svoje právo na nezdevastované prostredie. Osoba, ktorá stála na čele domáceho odporu, sa dokonca stala a doteraz je primátorkou mesta. Na rozdiel od Tournigan Gold Corporation, cyperský gigant EMED Mining v Európe nielen hľadá vzácne kovy, ale ich aj reálne ťaží, najmä meď, zlato a volfrám. Aby sa dostal k slovenskému zlatu, musel od začiatku postupovať premyslenejšie ako Kanaďania.

Viac na stránkach Priateľov Zeme CEPA.

Petícia.pdf


Pozri tiež článok od Greenpeace.