...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

B.Štiavnica:Vyhlásili ďalší ročník obľúbenej súťaže zameranej na ochranu prírody

26.02.2015 13:11

Príroda ako živá učebnica sa stala témou XVII. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže My sa nevieme sťažovať nahlas, ktorá je zameraná na ochranu prírody a environmentálnu výchovu.


,,Téma autorom otvára priestor pre vnímanie pestrého sveta prírodných fenoménov – krajina, rastliny, živočíchy, pohyb, sloboda, farby, dobrodružstvo i harmónia. Každý deň v prírode je neopakovateľný a predsa sa všetko spája v pravidelnom rytme prírodných cyklov," informovala Petra Páchniková zo Slovenského banského múzea.

Medzinárodná súťaž je určená pre žiakov materských, základných, stredných, ale aj vysokých škôl a dospelých. Súťažiaci si môžu zvoliť ľubovoľnú techniku, pričom jeden autor môže poslať do súťaže najviac dve súťažné práce. Každá škola môže zaslať z každej súťažnej kategórie maximálne 10 súťažných prác.

Uzávierka súťaže je 30. marca. Vyhodnotenie a vernisáž výstavy súťažných prác bude 29. apríla v Galérii Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.

Súťaž vyhlásilo Slovenské banské múzeum - Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici, BBSK - Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom - pracovisko Banská Štiavnica, Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica, Mesto Banská Štiavnica a o.z. DAPHNE.

Viac informácií: www.muzeumbs.sk, galeria@muzeumbs.sk

Copyright © TASR 2015
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie