Doprajte si netradičnú dovolenku na ekofarme

27.06.2013 14:05

Od 20. do 28. júla sa bude konať tradičný letný Ekotábor, opäť na Odorici, bylinkovej ekofarme neďaleko Levoče. Priatelia Zeme na ňom ponúknu pestrú paletu zaujímavých aktivít. Či už ide o praktickú pomoc miestnej komunite, výučbu remesiel, zaujímavé prednášky na ekologické témy a športové aktivity 
Počas deviatich dní si účastníci budú môcť vyskúšať rôzne práce: kosenie, hrabanie sena, môžu opravovať oplotenia, budovať hrádzu a studničku, dláždiť chodník z kamenia, dobudovať krb, či vytvoriť interiérovú mozaiku z úlomkov starých kachličiek.
 
Poobedia budú venované výučbe tradičných remesiel, ako výroba píšťal a slamených ozdôb, ale aj netradičných remesiel,  napríklad tvorbe zo starého textilu, výrobe košíkov zo starého papiera či výrobe smaltovaných šperkov. Okrem remesiel sa účastníci naučia aj to, ako spracovávať bylinky, ako vyrobiť syr a upliesť syrové korbáčiky, alebo ako pripraviť bylinný sirup.
 
Podvečer bude venovaný športovým hrám či relaxačným aktivitám. Večery budú patriť zaujímavým prednáškam, o zdravej strave, o ochrane prírody, o predchádzaní vzniku odpadov, o ochrane netopierov a ďalšie.
Pripravený je aj výlet do okolitej prírody spojený s odborným výkladom a výlet do Levoče, za pamiatkami, ale aj návšteva prevádzky, kde sa spracúvajú bylinky z ekofarmy.
 
Ekotábor je zameraný na spojenie s prírodou, preto samozrejmosťou na ňom je triediť si svoj odpad, používať ekologické čistiace prostriedky, stravovať sa vegetariánsky, s prednostným využívaním miestne dostupných surovín a celkovo sa správať priateľsky k miestnej krajine, ekofarme. Ubytovanie bude vo vlastných stanoch, alebo v stodole na voňavom sene či slame.
 
Záujemcovia o takúto netradičnú dovolenku môžu získať viac informácií alebo sa prihlásiť na stránke https://www.priateliazeme.sk/spz/ekotabor, mailovej adrese ekotabor@priateliazeme.sk, alebo na telefónnom čísle 0908 557 598. Je možné sa prihlásiť aj na jeden či dva dni, podľa konkrétnej aktivity. Je potrebné prihlásiť sa najneskôr do 14. júla.
 
Viac informácií:
René Říha, 0908 557 598, riha@priateliazeme.sk
www.priateliazeme.sk