Energetické poradenstvo prináša na festival Grape pozitívnu energiu

12.08.2016 12:01

Pre návštevníkov piešťanského festivalu Grape je aj tento rok pripravená špeciálna zóna ŽIŤ ENERGIOU. Môžu sa v nej nabiť pozitívnou energiu a zároveň sa poradiť, čo robiť, aby doma energiou neplytvali. Festivalové brány sa otvárajú  dnes napoludnie.

Bezplatné energetické poradenstvo Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) je na jednom z najobľúbenejších multižánrových festivalov na Slovensku po tretí raz. Vybavenosť domácností novými technológiami a spotrebičmi rastie so zvyšujúcimi sa nárokmi na komfort. „Znižovanie spotreby energie sa stáva pre mladých prioritou v momente, keď začnú prispievať na náklady alebo plánovať, že si zariadia vlastné bývanie. Zaručených informácií, ako na úspory, je prebytok, už ťažšie sa rozlišuje, ktoré sú tie správne a objektívne. Aj preto je dôležité vedieť, že sa majú s kým poradiť," uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.

Odborní konzultanti radi všetkým záujemcom prakticky vysvetlia, čo sa ešte oplatí a čo už nie. Overiť si možno aj to, aké zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie sú pre konkrétnu domácnosť vhodné a aké sú výhody a obmedzenia jednotlivých opatrení. Ak to niekto nestihne na festivale, odborníkov možno kontaktovať aj neskôr v poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.  K dispozícii je aj bezplatná poradenská linka 0800 199 399. Energetické poradenstvo, ktoré SIEA poskytuje v rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU, môžu využiť napríklad vlastníci rodinných a bytových domov, školy pre svojich študentov a žiakov, zástupcovia obcí i štátnej správy, ale aj podnikatelia.

Okrem užitočných rád je možné na festivale v zóne SIEA načerpať, ale aj odovzdať pozitívnu energiu. Návštevníci si na špeciálne upravenom bicykli sami našejkujú osviežujúce nápoje. Tí, ktorí budú mať energiu na rozdávanie, môžu hrať na klavíri a pozitívne naladiť ostatných. Ak im zostane prebytok, vyskúšať si môžu bicie alebo niektorú z ďalších aktivít. Vo večerných hodinách je prísun pozitívnej energie na festivale zabezpečený prostredníctvom solárnych lámp, ktoré osvetľujú hlavnú prístupovú cestu v areáli festivalu.

Tu sú možnosti, ako tento rok načerpať a odovzdať pozitívnu energiu na festivale. Fotky doplníme čoskoro.

osviez_B.jpgOsviež sa pozitívnou energiou

Sadni na bike a vypedáluj si vlastný šejk. Osviežujúce ingrediencie dodáme.

nalad_B.jpgNalaď nás pozitívnou energiou

Ak máš energiu na rozdávanie a chceš sa o ňu podeliť, využi klavír a pozitívne nalaď ostatných.

rozmyslaj_B.jpgRozmýšľaj pozitívne a získaj cenu

V rýchlom teste si over, čo vieš o energii. Ak prejdeš, získaš praktických pomocníkov, ktorí sú užitoční na každom festivale.

ukaz_B.jpgUkáž svoju pozitívnu energiu 

Splň si sen a vybubnuj na koncertnom pódiu, ako si užívaš festival. K dispozícii sú bicie, ale aj diváci, ktorí ti radi spravia správnu atmosféru na bombastickú fotku. Selfie je tiež povolené.

uvolni_B.jpgUvoľni svoju pozitívnu energiu

Koľko energie si zo seba schopný uvoľniť? Chyť kladivo a vyskúšaj si, či prekonáš rekord.

vyhraj_B.jpgVyhraj pozitívnu energiu

Pre súťaživých, ktorí si chcú zaskákať aj medzi koncertmi, sú pripravené košíky, rakety a dve bedmintonové ihriská. Stačí prísť.

Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU je na festivale GRAPE k dispozícii vďaka národnému projektu SIEA, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.