Erasmus mení životy a rozširuje obzory

17.12.2014 14:13

Poznáte výmenný program pre študentov Erasmus? A možno ste sa ho aj sami zúčastnili. Tak potom vás isto neprekvapí, že práve vďaka Erasmu sa študentom zlepšujú nielen kariérne vyhliadky, ale takisto im rozširuje obzory a získavajú nové priateľstva, ktoré niekedy vydržia aj celý život.

Od vzniku Erasmu v roku 1987 mohlo práve vďaka tomuto programu študovať alebo absolvovať stáž v zahraničí približne 3 milióny Európanov. Od ukončenia štúdia až 40 % študentov zmenilo krajinu svojho pobytu alebo práce aspoň raz, čo je takmer dvojnásobok počtu tých, ktorí sa na Erasme nezúčastnili. Dokazuje to aj nová štúdia vypracovaná nezávislými odborníkmi, ktorá je najväčšou svojho druhu a zapojilo sa do nej takmer 80 000 respondentov vrátane študentov a podnikov z 34 krajín.

Takisto je pravdepodobnejšie, že bývalí študenti programu Erasmus budú mať partnerov z iných krajín: 33 % bývalých študentov programu Erasmus má partnera inej štátnej príslušnosti v porovnaní s 13 % tých, ktorí počas štúdií ostali doma. 27 % študentov programu Erasmus stretlo svojho dlhodobého partnera počas pobytu v rámci tohto programu. Európska komisia na základe uvedených skutočností odhaduje, že od roku 1987 sa narodil približne 1 milión bábätiek práve "erasmáckym" párom.

Stúťaž Erasmus momenty

Každý študent urobí na Erasme množstvo fotografií a videí zo svojho pobytu - fotografie a videá školy, svojej izby, z výletov, fotografie miestnych jedál alebo s novými priateľmi. Ste aj vy jedným z takýchto Erasmákov? Zapojte sa teda do našej súťaže Erasmus momenty o super ceny. Pošlite nám na adresu erasmusmomenty@gmail.com fotky z Erasmu a vyhrajte fotoaparát od Lomography. Nevadí, že ste boli na Erasme napr. aj pred 5 rokmi, prevetrajte svoj archív, každá fotka sa počíta.

Súťaží sa v 3 kategóriách:

  • najlepšia fotka ubytovania,
  • najlepšia fotka jedla,
  • najlepšia skupinová fotka.

Čím viac fotiek z Erasmu pošlete, tým väčšiu šancu máte na výhru.

Pravidlá súťaže nájdete na bit.ly/erasmus_momenty. 

Ak chcete vedieť viac, sledujte náš Facebook.