EÚ má rozpočet na rok 2017: Ministerstvo financií SR odviedlo vynikajúcu prácu

02.12.2016 11:13

Brusel (1. december) "Slovenské predsedníctvo splnilo ďalší zo svojich cieľov. Únia bude mať rozpočet na rok 2017. V budúcom roku budeme lepšie vybavení na zvládanie migrácie a jej príčin ako aj zvýšenie bezpečnosti a ochrany hraníc EÚ. V tejto oblasti rozpočet narástol o 11 %. Rovnako navyšujeme o 12 % zdroje na ďalšiu podporu rastu a zamestnanosti,” uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ I. Korčok na dnešnom plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu, na ktorom poslanci schválili rozpočet EÚ na rok 2017.

"Slovenské predsedníctvo splnilo ďalší zo svojich cieľov. Únia bude mať rozpočet na rok 2017. V budúcom roku budeme lepšie vybavení na zvládanie migrácie a jej príčin ako aj zvýšenie bezpečnosti a ochrany hraníc EÚ."

Ivan Korčok

Európsky parlament odsúhlasil rozpočet EÚ na rok 2017 čím potvrdil dohodu, ktorú pripravilo slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. Štátny tajomník rezortu diplomacie I. Korčok spolu s predsedom Európskeho parlamentu M. Schulzom slávnostne potvrdil dohodu s EP o rozpočte EÚ na rok 2017.

"Každé predsedníctvo sa v druhom polroku musí popasovať s rokovaniami k rozpočtu EÚ na nasledujúci rok. Ako vždy keď ide o peniaze sú negociácie veľmi náročné. Tento rok boli o to ťažšie, že prebiehali paralelné rokovania o prehodnotení rozpočtového rámca EÚ na roky 2017 až 2020. Ich úspešné zavŕšenie je výsledkom vynikajúcej spolupráce s ministrom financií P. Kažimírom a štátnym tajomníkom I. Lesayom a ich tímom. Naším cieľom bolo zabezpečiť zdroje na nasledujúci rok a zároveň väčšiu predvídateľnosť a flexibilitu pri financovaní priorít EÚ,” povedal splnomocnenec vlády pre slovenské predsedníctvo I. Korčok.