Európska cena Karola Veľkého pre mládež 2015

30.01.2015 10:53

Vážená pani, vážený pán,

aj v roku 2015 máte možnosť prihlásiť sa do súťaže o Európsku cenu Karola Veľkého pre mládež! Ak máte od 16 do 30 rokov a vytvorili ste alebo máte v hlave zaujmavý projekt, ktorý podporuje vzájomné porozumenie, posilňuje rozvoj spoločného povedomia o európskej identite či ponúka praktické príklady spolužitia Európanov ako jednotného spoločenstva – tak neváhajte! Prihláste sa do súťaže o Európsku cenu Karola Veľkého pre mládež. Projekt môže predložiť jednotlivec alebo organizácia 

do 2. februára 2015!

Víťazný projekt získa 5 000 EUR, druhý 3 000 EUR a tretí 2 000 EUR. Autori projektov budú navyše na jeseň pozvaní na návštevu Európskeho parlamentu. Okrem toho budú zástupcovia víťazných projektov z národných kôl pozvaní na ceremoniál Medzinárodnej ceny Karola Veľkého mesta Aachen. 

Cieľom je podporovať rozvoj európskeho povedomia medzi mladými ľuďmi a ich účasť na projektoch európskej intergrácie.

Cenu každoročne udeľuje Európsky parlament spoločne s Nadáciou medzinárodnej ceny Karola Veľkého mesta Aachen. Cenu slávnostne odovzdá predseda Európskeho parlamentu a zástupca Nadácie medzinárodnej ceny Karola Veľkého mesta Aachen. 

Viac informácií o súťaži nájdete na stránke Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu https://www.europskyparlament.sk/sk/eu_pre_mladych/sutaz_eu_karlovu_mladeze.html a na internetovej stránke https://www.charlemagneyouthprize.eu/view/sk/introduction.html

Prihlásiť sa do súťaže môžete online TU. Prosíme Vás o zdieľanie informácie prostredníctvom Vašich komunikačných kanálov!

Želáme Vám veľa šťastia a tešíme sa na Vaše projekty!