Kraj opravil 85 percent výtlkov po zime

23.07.2013 12:57

Na údržbu ciest vyčlenila župa vo svojom rozpočte pre tento rok 10 miliónov eur.

Nitriansky samosprávny kraj dosiaľ opravil 85 percent výtlkov, ktoré spôsobila tuhá a dlhá zima. V letných mesiacoch prichádzajú na rad opravy veľkoplošných výtlkov, na ktoré bolo potrebné urobiť verejne obstarávanie. Ako povedal pre agentúru SITA hovorca predsedu kraja Stanislav Katrinec, všetky výtlky na sto percent opravené nebudú.

V priebehu roka totiž vznikajú stále ďalšie, a to hlavne na cestách III. triedy, ktoré sú všeobecne v zlom stave. Problémom je ich nekvalitné podložie, hustá premávka a preťažovanie ťažkými nákladnými vozidlami, ktoré sa chcú vyhnúť plateniu mýta.

Kraj dostal od štátu na opravu výtlkov 1,173 milióna eur. Táto dotácia pokryje len časť celkových výdavkov. „Kraj bude oprava výtlkov za celý rok 2013 stáť zhruba 2,4 milióna eur,“ informoval Katrinec.

Na údržbu ciest vyčlenila župa vo svojom rozpočte pre tento rok 10 miliónov eur, z ktorých zostalo už len 38 percent. Už v marci pre mimoriadne finančne náročnú zimu minuli takmer polovicu. Katrinec potvrdil, že na opravu ciest bude treba dodatočne vyčleniť ďalšie peniaze.

Zdroj: sme.sk