Kto sa stane Podnikateľkou Slovenska 2013?

03.09.2013 15:30

Slovenské podnikateľky majú opäť šancu zabojovať o prestížny titul a vyhrať osobný automobil.  V súťaži Podnikateľka Slovenska získalo ocenenie už viac ako 100 najúspešnejších žien, ktoré majú odvahu, nápad a schopnosti presadiť sa na trhu. Podnikateľkou Slovenska sa pre rok 2012 stala pekárka a majiteľka predajní z Veľkej Lomnice – Lucia Choredžáková. Kto bude víťaz tento rok?

 
Projekt Podnikateľka Slovenska, ktorý každoročne vyhlasuje Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania  (NARMSP), je zameraný na rozvoj podnikania žien na Slovensku. Jeho hlavným cieľom je oceniť a vyzdvihnúť dôležité miesto žien vo sfére podnikania. 
 
Podnikateľka Slovenska 2013
 
Vyberať a hodnotiť súťažiace bude aj minister hospodárstva p. Tomáš Malatinský. „Ženy podnikateľky majú môj obdiv a úctu. Môžem im ako muž, podnikateľ odkázať len jedno: nemusí byť úspech jeden a veľký, ale nech je úspech taký, ktorý vás vždy dokáže posunúť dopredu. Vnukne vám nové a nové inšpirácie a vždy nech každé kroky sprevádza triezvy úsudok a miera využitia vlastného potenciálu a síl.“
 
Záštitu nad projektom aj tento rok prevzala manželka prezidenta SR, pani Silvia Gašparovičová.  „Každý rok sa v rámci tejto súťaže presviedčame, že na Slovensku je množstvo šikovných a odvážnych žien, ktoré zastávajú významnú úlohu na budovaní a rozvoji podnikania. Sama som ako podnikateľka v minulosti pôsobila preto si o to viac vážim každú ženu, ktorá zobrala osud do vlastných rúk a podniká.“ uviedla p. Gašparovičová. 
 
Do 14. ročníka prestížnej súťaže Podnikateľka Slovenska 2013 sa môžu zapojiť majiteľky obchodných spoločností a živnostníčky, ktoré podnikajú minimálne jeden rok. Hlavnou podmienkou pre účasť v súťaži je, aby podnikateľky vlastnili aspoň 50% podiel v spoločnosti. Prihlásené podnikateľky rozdelí hodnotiaca komisia do 3 kategórií - Vynikajúca podnikateľka, Začínajúca podnikateľka, Úspešná živnostníčka. Termín podania prihlášok je do 30. septembra.
 
Viac informácií nájdete na www.podnikatelkaslovenska.sk
 
Zdroj: nadsme