...partner pre región...

Stummerova 1941/6 (budova BIZNIS CENTRUM STUMMEROVA)
955 01 Topoľčany
Slovensko

0911 193 965

bielikova@rrato.eu
topolcianskorra@gmail.com

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti štrukturálnych fondov a získavania dotácií a grantov. Osobne v kancelárii, online na webe, telefonicky, emailom.

SME TU PRE VÁS!

Využite naše služby!

 

Projekty financované z EÚ budú musieť spĺňať kritériá zelenej obnovy

31.07.2020 13:13

Akýkoľvek projekt financovaný zo zdrojov Európskej únie (EÚ) bude musieť spĺňať kritériá zelenej obnovy. Pripomína to Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR v reakcii na schválenú dohodu EÚ o záchrannom balíku pre ekonomiky zasiahnuté pandémiou nového koronavírusu. Peniaze potrebuje Slovensko podľa envirorezortu použiť na civilizačnú zmenu a na prírode blízke hospodárenie.

Tlačový odbor MŽP uvádza, že momentálne má envirorezort nastavené všeobecné rámce podpory. Tými sú podpora adaptácie na zmenu klímy, prevencie rizika a odolnosti proti katastrofám, podpora udržateľného vodného hospodárstva, podpora prechodu na obehové hospodárstvo, zlepšenie ochrany prírody a biodiverzity, zelenej infraštruktúry, najmä v mestskom prostredí, a znižovanie znečistenia vrátane problematiky environmentálnych záťaží a ochrana krajinného rázu. „Detaily si nastavíme v partnerskej dohode a v pláne obnovy s EÚ,“ uviedlo MŽP.

Lídri EÚ dosiahli na mimoriadnom samite v Bruseli dohodu o záchrannom balíku pre ekonomiky po pandémii nového koronavírusu a o rozpočte Únie na obdobie rokov 2021 - 2027 v bezprecedentnej celkovej výške 1,82 bilióna eur. Súhlasili s fondom obnovy po pandémii vo výške 750 miliárd eur, ktoré si vo forme nenávratných grantov a výhodných pôžičiek rozdelia krajiny tvrdo zasiahnuté pandémiou.