Rezort dopravy podporí cykloprojekty v hodnote 278-tisíc eur

28.08.2013 14:31

Až 28 projektov na rozvoj cyklistickej dopravy predložili záujemcovia na ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Na svoj projekt môžu od rezortu dopravy získať maximálne 20-tisíc eur a celkovo bude v rámci tejto výzvy rozdelených takmer 278-tisíc eur.

„Peniaze investované do nových cyklotrás, alebo zariadení pre cyklistov pomôžu zlepšiť situáciu v doprave, zároveň však aj podporia rozvoj cestovného ruchu,“ povedal hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) Martin Kóňa. 
Už do konca roka na Slovensku pribudnú nové cyklochodníky, zmodernizujú sa existujúce cyklocesty a  budú sa budovať aj moderné cyklopointy. Medzi projektmi, ktoré sa aktuálne na ministerstve posudzujú, je aj vybudovanie „rest pointu“ na turistickej trase Eurovelo 13. Predbežne sa uvažuje o jeho umiestnení niekde v širšom centre Bratislavy. O grant sa uchádza napríklad aj projekt obnovy a prípravy cyklotrás v západnej časti Euroregiónu Slaná – Rimava. Za peniaze z MDVRR by sa mohol podporiť aj projekt na bratislavskej hlavnej stanici, kde by mal vzniknúť nový „lock point“.

Po jeho dokončení si už budú môcť cyklisti zamknúť svoj bicykel na hlavnej železničnej stanici bez toho, aby sa obávali o jeho bezpečnosť. 
Všetky prihlásené projekty sa aktuálne na MDVRR vyhodnocujú a po ich schválení by sa pridelené peniaze mali preinvestovať ešte do konca tohto roku.


Martin Kóňa 
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR 
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava, t.č.: + 421  918 825 059
mail: martin.kona@mindop.sk