Workshopy a tréningy pre neziskové organizácie ZDARMA - 8. júna 2016

31.05.2016 10:45

Prihláste sa na bezplatné tréningy, ktoré pre vás pripravili experti z firiem.

Firmy a ich zamestnanci už niekoľko rokov pomáhajú neziskovkám rozšíriť si svoje vedomosti a zručnosti v rôznych oblastiach formou tréningov v rámci Maratónu dobrovoľníctva (8. - 11. júna 2016). Čo všetko si pre vás pripravili tento rok? Všetky tréningy a workshopy sa budú konať v jeden deň - 8. júna 2016.

Vyberte si to školenie, ktoré vás najviac zaujalo a bude užitočné pre vašu prácu pri snahe meniť Slovensko na lepšie miesto pre život.
Za jednu neziskovú organizáciu sa celkovo môže prihlásiť jeden zástupca. Chceme dať totiž šancu každej neziskovej organizácii byť aspoň na jednom tréningu. V prípade, že sa nejaký tréning nezaplní, budeme vás informovať a môžete sa prihlásiť i viacerí z vašej organizácie - sledujte preto naše sociálne siete, mail či web, aby vám druhá výzva neušla.

Projektový manažment – Ako riadime projekt a realizujeme jeho aktivity CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

Lektor: Peter Balco, HPE, Lead Solution Consultant
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 12,30 hod. – 15,30 hod.
Miesto konania: Hewlett Packard Enterprise Slovakia s.r.o., Galvaniho 7, 82002 Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Projektové riadenie CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
Na workshope si rozoberiete, čo je to projektové riadenie, úlohy a zodpovednosti, fázy riadenia, rozsah projektu, časový plán. Venovať sa budete aj kritickej ceste, uzatváraniu a riadeniu kvality.

Lektor: Alexandra Janiak, DELL, Supplier Quality Management Advisor
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 12,30 hod. – 15,30 hod.
Miesto konania: DELL s.r.o., Fazuľová 7, 811 07 Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Komunikačné zručnosti - Ako si pripraviť prezentáciu a ako odprezentovať   CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
Na workshope sa budete venovať témam ako analýza publika, kľúčovej správy a cieľa prezentácie; štruktúre prezentácie a samotnému prezentovaniu - reč tela, práca s hlasom.

Lektor: Kristína Marchalínová, DELL, Sales Support Manager
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 9,30 hod. – 13,00 hod.
Miesto konania: DELL s.r.o., Fazuľová 7, 811 07 Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Obchodné zručnosti – Ako osloviť nových partnerov a udržať ich pre spoluprácu na projekte CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
Na workshope sa dozviete, ako si vybrať vhodného partnera/sponzora pre projekt, ako sa pripraviť na stretnutie s potenciálnym partnerom, čoho sa vyvarovať pri prezentácii a ako čo najlepšie odprezentovať ponúkanú spoluprácu.

Lektor:  Santiago Aguado, HPE, Country Manager Technology Services
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 12,30 hod. – 15,30 hod.
Miesto konania: Hewlett Packard Enterprise Slovakia s.r.o., Galvaniho 7, 82002 Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Online marketing - SEO a AdWords CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
Na workshope sa budete venovať základom SEO optimalizácie, faktorom, ktoré ovplyvňujú postavenie webu a ako možno ovplyvniť ranking na jednotlivé kľúčové slová. Naučíte sa, čo sledovať a ako vyhodnotiť úspešnosť SEO vďaka Google Analytics a Google Search Console. Získate know-how o AdWords ako zdroji relevantnej návštevnosti pre neziskovky, možnostiach ich zacielenia a základných pravidlách pri nastavovaní a spúšťaní AdWords kampaní.

Lektor:  Online tím ESETu
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 12,30 hod. – 15,30 hod.
Miesto konania: ESET, spol. s r.o., Aupark Tower, Einsteinova 24, 851 01  Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Ako napísať dobrý článok a pracovať so sociálnymi médiami CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
Na workshope sa budete venovať práci s Facebookom, ako nástrojom na komunikáciu, dozviete sa, čo znamená virálna kampaň a naučíte sa, ako napísať dobrú tlačovú správu či článok na web alebo do printového média.

Lektor: Marek Zan, Martin Pastierovič, vydavateľstvo Ringier
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 9,00 hod. – 12,00 hod.
Miesto konania:  Vydavateľstvo Ringier, Prievozská 14, Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Bezplatný online marketing, ktorý zvládne každá neziskovka CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
Čo chcete, aby o vás ľudia hovorili? O čom máte vlastne hovoriť vy? A ako to dostanete k ľuďom, aby ste plnili cieľ, pre ktorý vaša neziskovka existuje? Dozviete sa, ako tvoriť komunikačnú stratégiu i samotný obsah tak, aby bol pre verejnosť pútavý, a ako ho distribuovať k relevantným príjemcom, aby ste mohli plniť svoj zámer. Marketéri z Profesie Vás naučia, ako dať na internete o sebe vedieť bez toho, aby ste zbytočne ukrajovali z rozpočtu. Veď kto nie je na webe, akoby ani neexistoval.

Lektor: Dominika Babulicová, Martin Kováč a Alex Okoš, Profesia
Termín: 8. 6. 2016
Čas: 12,30 hod. – 15,30 hod.
Miesto konania: Profesia, spol. s r.o., Pribinova 25, 811 09 Bratislava
Kapacita: 20 osôb

Strategické právne myslenie CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

Tréning ponúka praktické právne rady a skúsenosti, na čo všetko môžete počas fungovania organizácie naraziť a s čím môžete už vopred počítať: príprava, či revízia stanov, pracovnoprávne zodpovednosti, zákon o dobrovoľníctve, úprava verejných zbierok, možnosť podnikať ako občianske združenie, právna úprava darovania, ochrana osobných údajov a podobne. Tréning je určený najmä pre vedúcich pracovníkov neziskových organizácií. CHCEM VEDIEŤ VIAC

Advokát: právnici z firmy DELL
Kapacita: 20
Miesto: Fazuľová 7, 811 07 Bratislava
Čas: 8.6.2016, 14:00 – 17:30

Relevantne na exekúcie CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

Tréning sa venuje exekučnému právu. Ponúka praktické rady ako sa vyhnúť exekúciám, ako komunikovať s exekútorom, aké sú možné postupy pri exekučnom konaní alebo aké sú práva osoby, ktorá sa ocitla v dlhoch a čo môže urobiť aby sa ich dokázala zbaviť. Advokát Vám ďalej vysvetlí, aké sú druhy pohľadávok, dôvod ich vzniku a právny proces, ktorý nasleduje, pokiaľ nie sú pohľadávky zaplatené. CHCEM VEDIEŤ VIAC

Advokáti: Advokátska kancelária RELEVANS, s. r. o.,
Kapacita: 15 účastníkov
Miesto: Advokátska kancelária RELEVANS, s. r. o., Dvořákovo nábrežie 8/a, 811 02 Bratislava (vstup z nábrežia, 2. poschodie)
Čas: 8.6.2016,9:00 – 12:30

Vyznáte sa v exekúciách? CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

Tréning sa venuje exekučnému právu, ponúka praktické rady ako sa vyhnúť exekúciám, ako komunikovať s exekútorom, aké sú možné postupy pri exekučnom konaní alebo aké sú práva osoby, ktorá sa ocitla v dlhoch a čo môže urobiť aby sa ich dokázala zbaviť. Advokát Vám ďalej vysvetlí aké sú druhy pohľadávok, dôvod ich vzniku a právny proces, ktorý nasleduje pokiaľ nie sú pohľadávky zaplatené.  CHCEM VEDIEŤ VIAC

Advokáti: Mgr. Gabriela Hornáčková, Mgr. Miroslav Kriak
Kapacita: max. 12 účastníkov
Miesto: Nadácia Pontis, Zelinárska 2, 82108 Bratislava
Čas: 8.6.2016,14:00 – 17:00

Právo duševného vlastníctva CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

Tréning ponúka možnosť zorientovať sa v oblasti autorského práva, tj. práva neziskoviek používať, zverejňovať a ďalej šíriť rôzne články, publikácie, knižky, zborníky, fotografie a iné autorské diela, vrátane potreby licencie na použitie diela. Tréning sa venuje aj problematike ochrany autorských diel, ktoré neziskové organizácie vytvorili, alebo majú právo ich používať v prípade ich neoprávneného použitia či kopírovania. Dotkneme sa aj témy ochrany know-how a projektov, ktoré sú organizované neziskovými organizáciami. CHCEM VEDIEŤ VIAC

Advokáti: Zuzana Brušková a Martina Pondušová, Hillbridges
Kapacita: 12 účastníkov
Miesto: Hillbridges, Sedlárska 1, Bratislava
Čas: 8.6.2016, 8:30–11:00

Ochrana osobných údajov/1  CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

 V roku 2013 vláda prijala zákon o ochrane osobných údajov, ktorý bol o rok na to novelizovaný. Tréning ponúka predstavenie tohto zákona spolu s jeho novelizáciou, opis jeho pôsobnosti (na koho sa vzťahuje) a dôležitých inštitútov, ktoré upravuje, napr. rôzne bezpečnostné prvky ochrany osobných údajov ako bezpečnostné projekty, zodpovedné osoby, súhlas so spracovaním osobných údajov a podobne. Dozviete sa tiež o povinnostiach, ktoré z tohto zákona vyplývajú voči Úradu na ochranu osobných údajov (nahlasovanie a registrácia informačných systémov) s prihliadnutím na možné sankcie v prípade nesplnenia zákonných požiadaviek. Advokáti sa tiež zamerajú na zodpovedanie vašich vopred zaslaných otázok v tejto oblasti. CHCEM VEDIEŤ VIAC

Advokát: Michal Pališin
Kapacita: 15 účastníkov
Miesto: White & Case, Hlavné námestie 356/5, 811 01 Bratislava-Staré Mesto
Čas: 8.6.2016,14:00 – 17:00    

Ochrana osobných údajov/2 CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

V roku 2013 vláda prijala zákon o ochrane osobných údajov, ktorý bol o rok na to novelizovaný. Tréning ponúka predstavenie tohto zákona spolu s jeho novelizáciou, opis jeho pôsobnosti (na koho sa vzťahuje) a dôležitých inštitútov, ktoré upravuje, napr. rôzne bezpečnostné prvky ochrany osobných údajov ako bezpečnostné projekty, zodpovedné osoby, súhlas so spracovaním osobných údajov a podobne. Dozviete sa tiež o povinnostiach, ktoré z tohto zákona vyplývajú voči Úradu na ochranu osobných údajov (nahlasovanie a registrácia informačných systémov) s prihliadnutím na možné sankcie v prípade nesplnenia zákonných požiadaviek. Advokáti sa tiež zamerajú na zodpovedanie vašich vopred zaslaných otázok v tejto oblasti. CHCEM VEDIEŤ VIAC

Advokáti: právnici z firmy Profesia
Kapacita: 30
Miesto: Kníhkupectvo Martinus (2. posch.), Obchodná 26, 811 06 Bratislava
Čas: 8.6.2016, 9:00 – 12:00

Zaujali vás tréningy z oblasti práva? Ste nezisková organizácia a potrebujete právnu pomoc? Náš program Advokáti Pro Bono vďaka otvorenej podpore 19-tich advokátov a advokátskych kancelárií zlepšuje dostupnosť kvalifikovanej právnej pomoci pre neziskové organizácie, pre ktoré by bola inak z finančných alebo iných dôvodov nedostupná. Nadácia Pontis ako expert na tretí sektor prepája právnikov s dôveryhodnými a skutočne prospešnými organizáciami, ktoré pro bono pomoc potrebujú.

Zdroj: Nadácia Pontis